Här hittar du våra lokala arrangörer i Skåne, Småland, Blekinge och Öland som håller Gilla Vattenkurser för barn och unga. Kontakta gärna din lokala arrangör om du har frågor om kommande Gilla Vattenkurser.

SKÅNE
Bjuv
ProQvi – Ideel förening lokalt ressurscentrum för kvinnor med utländsk bakgrund/Bjuv Kommun
Tania Bauder
telefon: 076-16 65 626

Burlöv
Sydsim
Ann-Sofie Elvirsson
040-43-30 88

Furuboda
Furuboda Folkhögskola
tel: 044-781 46 00

Hässleholm
Hässleholms Kommun

Klippan
Klippan Badhus
klippansbadhus@klippan.se
Tel: 0435-281 95

Nya Snyggetorpskolan
Sussi Johansson
sussi@johansson@klippan.se

Kristianstad

Kristianstad SLS
Anna-Lena Nilsson
e-mail: annalena@ksls.se
mob: 0768-63 29 11

Lund
SK Poseidon
Amelie Israelsson
amelie@gillavatten.se
telefon: 046-15 20 67

Östra Tornskolan
Lena Helmner

Malmö
Somaliska Freds
Erik Abrahamsson
info@somaliskafreds.se
tel:010-205 10 02

SIMAN
Ahmed Ali Moalin
info@siman.se
tel: 010-2070107

Augustenborgskolan
Strajko.lazic@malmo.se
tel:073-61 94 496

Limhamns Simsällskap
tel: 040-664 31 30

Osby

Osby Simhall
Birgitta Svensson
tel: 0479-528212
Sjöbo Simsällskap
Anne.Marie Malmberg
kansli.sjoboss@sjobo.nu
tel: Tel: 041619380

Staffanstorp
Bråhögsbadet
badet@staffanstorp.se

Trelleborg
Trelleborg Simsällskap
anna@trelleborgsim.se

Vellinge
Vellinge Näset Simklubb
Cecilia Wettergren
info@vnsk.se
tel: 040- 45 78 60

SMÅLAND
Emmaboda
Emmaboda bad och träningscenter
elin.kindberg@emmaboda.se

Gislaved
Gislesportcenter
tel: 0371-81264 el. 81262

Kalmar
Kalmar Simsällskap
Carina Arnesson
carina.arnesson@telia.com
tel: 070-306 06 60

Nässjö
Nässjö Kommun
carolin.rosberg@nassjo.se

Värnamo

Värnamo Simhall
Per Sonne Hansen
e-mail: Per-Sonne.Hansen@varnamo.se
tel: 0706 377526

 

Växjö
Solvändans Simförening
info@solvandanssimforening.se
tel: 070-330 49 13

BLEKINGE

Olofström
Holjebadet
holjebadet@olofstrom.se

       

ARVSFONDEN

 
<span class='title def_style'><span class='firstword'>ARVSFONDEN</span> </span>

KONTAKTA OSS

 

Gilla Vatten
e-mail: info@gillavatten.se
telefon: 046-152067

Box 1555
22 101 Lund

FACEBOOK